top of page
shutterstock_1918844804.jpg
מורה מלמדת אונליין דרך המחשב

לימוד קריאה אונליין - אחד על אחד 
עם מורים של 'פשוט לקרוא'

'פשוט לקרוא' נולדה מתוך חוויה של הורים שבנם התקשה בקריאה, ולכן אנחנו מבינים כל כך טוב את מה שאתם מרגישים

למבדק קצר ושיעור התנסות אנא השאירו פרטים

תודה על פנייתך, נחזור אליך בהקדם

המלצות הורים

בזכות התוכנית האיכותית "פשוט לקרוא", הבת שלי סיימה כיתה א' וסגרה פערים משמעותיים שהיו לה בקריאה. הודיה מימון המורה האלופה, נתנה לה יחס אישי ואת כל הסובלנות והאמונה שהבת שלי הייתה זקוקה להם על מנת להרגיש שוב בצמרת. תודה לכם שעזרתם לנו להשיג את המטרה של "פשוט לקרוא"! 

דניאלה חביב

בני  הגיע ל-'פשוט לקרוא' בסוף כיתה א' כשהוא מזהה חלק מהאותיות אך לא סימני ניקוד.
לאחר זמן קצר זיהה את האותיות ואת צלילי הניקוד.
השיטה מאוד הגיונית ולנו היא הצליחה למרות שבני סובל מלקויות רבות וקשות.
אנחנו מאוד מרוצים ומרגישים שקצב ההתקדמות הוא מאוד יפה. הרגישות לילד ולאנרגיה שלו בכל שיעור מחזקת את הרצון והמוטיבציה שלו.

מיטל אברמוביץ'

שיח ווטסאפ המלצות הורים

 

על השיטה

השיטה פותחה על בסיס שנים רבות של עבודה עם ילדים המתקשים בקריאה. כבר בתחילת הדרך חיפשנו דרך לימוד מותאמת שעושה שימוש בכח של תוכנה ומחשב כדי להנגיש טקסט ולהציג אותו באופן יותר קל ופשוט לקריאה.

חיפשנו דרך שתציג את הטקסט באופן חדש ותאפשר לילד לדייק את הקריאה, לשם כך למדנו ביחד עם מאות התלמידים שלמדו אצלינו, מה הוא אופן הצגת הטקסט המונגש והמותאם ביותר לקריאה לילדים שמתקשים בקריאה.  

התוכנה שפיתחנו משתמשת בניקוד על מנת ולהציג את הטקסט ברמות שונות של נגישות ובהתאם לקשיים של אותו ילד. יחד עם זה, יצרנו גם סביבת משחק ושילבנו משחקים, כדי להסיר התנגדויות ולעודד את התלמידים במשימות הקשות. 

 

ילדים שלא רכשו את הקריאה מתמודדים עם קושי גדול, לצרף סימני ניקוד לאותיות ולשלוף את הצלילים הנכונים באופן אוטומטי, כפי שכולנו עושים, לכן כללנו בשיטה, מאות תרגילים המלמדים  שליפה אוטומטית מדוייקת של הצלילים.

ילדים עם קשיים שכבר שולטים ביסודות הקריאה, נוטים פעמים רבות ל"קריאה מנחשת" (קריאה אימפולסיבית). הילד קורא מילים שהוא מכיר באופן מדוייק, אבל מילים שאינו מכיר הוא מנחש על סמך חלק מסויים שהוא מזהה במילה.

במקרים אלה שיבוש של מילה אחת במשפט או בפיסקה, חוסמת את דרכו של הילד להבנת הנקרא.

השיטה מטפלת בקריאה מנחשת, על ידי אופן הצגת הטקסט וטכניקות של עבודת המורה, המלמדות את התלמיד לעצור ולהתמקד בקריאה מדוייקת של מילים שאינו מכיר.

 

 

 

מה חווים ילדים שלא רכשו את הקריאה

מתוך עבודה עם ילדים המתקשים ברכישת הקריאה למדנו, כי בהוראת הקריאה, הצד הרגשי חשוב לא פחות מהצד הלימודי. תחושת התיסכול של הילדים מתחילה כאשר חבריהם לכיתה מצליחים ללמוד לקרוא, ואילו עבורם הדרך קשה יותר.

חכמים ומוכשרים ככל שיהיו הם עדיין "סוחבים" קושי ספציפי, המקשה עליהם ללמוד לקרוא היטב והם נדרשים להוראה מותאמת בשיטה שמתמחה בהתמודדות עם הקשיים הספציפיים שלהם.

 

ילד המתקשה בקריאה זקוק למורה צמודה שתוביל אותו בצד הלימודי לקריאה מדוייקת ויחד עם זה תוכל לעזור לו גם בצד הרגשי . "פשוט לקרוא" מאפשרת לכם ההורים לקחת צעד אחד אחורה ולאפשר למורות שהוכשרו על ידנו, ללמד את ילדכם לקרוא באופן מדויק וכן לחוות חוויה של הצלחה ברכישת הקריאה, ושיפור ברמת הקריאה.

שיטת "פשוט לקרוא" בנוייה על התקדמות הדרגתית בצעדים קטנים מבוססי העצמה וחיזוק רגשי: בכל שלב קטן, התלמיד חווה הצלחה. הדבר מוריד מהלחץ ומשפר את יכולות הלמידה. כך נוצר מעגל של היזון חוזר חיובי.

איך זה עובד

מתחילים בשיעור התנסות ללא עלות, הכולל גם מבדק קצר שמטרתו לזהות את הקשיים של הילד ולהתאים לו בהמשך תוכנית אישית. לאחר שיעור זה המורה מקיימת שיחת משוב עם ההורים.

השיעורים הם אישיים 1:1 עם מורה קבועה אונליין הנותנת מענה וליווי מקצועי ורגשי לתלמיד.

נדרשים שני מפגשים בשבוע על מנת להתקדם ולהשתפר באופן משמעותי ולהעניק לילד תחושת התקדמות והצלחה.

משך השיעור חצי שעה, מדובר בשיעור מאוד עמוס בו הילדים מתמודדים עם הקשיים ולכן מתוך ניסיון רב שנים זהו אורך השיעור המתאים.

הילדים יושבים מול מסך שאינו בשליטה שלהם, אלא בשליטת מורה, מניסיננו הישיבה של הילדים מול מסך שאינו בשליטה שלהם מביאה אותם לקשב והריכוז הגבוהים ביותר ביחס לאופני למידה אחרים.

למורה יש גמישות מלאה להתאים לכל ילד תוכנית המתאימה לקשיים שלו.

bottom of page